Перше, що спадає на думку при плануванні відпочинку в Карпатах, являється обов’язкове відвідування якоїсь гори. Адже це допомагає більш глибше відчути місцеву атмосферу, покращити здоров’я та відкрити для себе незабутні краєвиди. Тому варто обирати готель в Карпатах біля Буковеля неподалік гірських масивів чи маршрутів до них.
Популярна п’ятірка гір
При виборі гори для підкорення варто враховувати не лише навколишній пейзаж, а й складність підйому. Новачкам та для відпочинку з дітьми краще обирати найбезпечніші вершини та маршрути, а досвідченим туристам чи альпіністам можна шукати більш екстремальні варіанти. Для кращого вибору слід звернути увагу на топ-5 гір Карпат.
- Перше місце в топі, звичайно, посідає найвища гора України – Говерла. Її висота складає 2 кілометри та 61 метр, а краєвиди, що відкриваються з неї, захоплюють дух та вражають величчю. Відвідати її варто не лише заради панорамного огляду місцевості та тонусу здоров’я, а й для відчуття українського патріотизму та національного духу. Наявність, наприклад, пам’ятного знаку з відомим написом «На вершині забрані землі Твої, Україно», що включає в собі капсули часу з землею кожного регіону держави, не залишає байдужим жодного українця та відвідувача з будь-якої іншої держави. Тому ця гора користується популярністю як початкових та професійних альпіністів, так і туристів з різних куточків світу.
- Друге місце почесно посідає третя за висотою гора Петрос, яка являється сусідкою Говерли. Її розміщення та висота в два кілометри і 20 метрів дозволяє більш детально розгледіти Близницю та мальовничі полонини хребта Свидовець. При плануванні підкорення цієї гори слід враховувати, що вона більш складна та дика, тому не підходить для початківців. Підйоми до неї важчі, а дороги кам’янисті, що значно ускладнює сходження.
- На третьому місці знаходиться Піп Іван Чорногірський з висотою в 2 кілометри та 28 метрів, який відомий історичною пам’яткою на вершині. «Гуцульська піраміда» або «білий слон» являється минулою польською астрономічною і метеорологічною обсерваторією, яка була відкрита в далекому 1938 році. Вона має велике історичне й політичне значення для України та являється архітектурною пам’яткою.
- Четверте місце слід віддати горі Хом’як з висотою 1542 метри. Вона являється найпопулярнішою вершиною для створення чудових кадрів та родинного відпочинку. Її фотогенічність зумовлена незабутніми краєвидами, що відкривають до огляду полонину Боржава, Горгану та гірський масив Свидовець. Її ландшафт прекрасний в будь-яку пору року та погоду.
- На п’ятому місці посідає Менчул з висотою в 1998 метрів. Вона чудово підходить для людей, які полюбляють тихі та спокійні місця, адже її відвідують набагато рідше, в порівнянні з іншими топовими вершинами.
Відвідування будь-якої гори принесе масу задоволення та подарує незабутні враження. Тому краще обрати комфортний варіант, а не кидати собі виклик. Особливо при першому в житті підйомі.
Як підготуватися до підкорення вершини новачкам
Окрім купівлі відповідного спорядження та сумки безпеки, варто пройти спеціальний інструктаж. Отримати його можна в будь-якій компанії, яка займається навчанням альпіністів. Це допоможе підготуватися до непередбачених подій та подолати страх висоти, якщо він є.
Неспортивній людині зі шкідливими звичками буде важко піднятися не лише через складність маршруту, а й через гірське повітря. Їм, буквально, важко дихати курцям. Тому при бажанні піднятися на велику висоту слід завчасно перейти на здоровий спосіб життя або наближений до нього.